FbC Kdyně - img top FbC Kdyně - img top FbC Kdyně - img top FbC Kdyně - img top

Historie a současnost

V roce 2006 se začal hrát florbal ve Kdyni, kdy to bylo v rámci kroužku MZŠ Kdyně. V té době za vším stáli hráči již dnes mužského týmu Adam Honka a bratři Götzové. Začátky byli krušné, protože v té době neměl tento sport ve městě tradici, ačkoliv v Čechách se hrál již 15 let. Světový florbal měl navíc ještě větší náskok a začal se hrát ve Skandinávii v 80. letech.

V roce 2008 kdy byla otevřena nová sportovní hala a tak mohl začít mnohem kvalitnější trénink. Svoje přispění na tom měl i tým Kouta hrající v té době Chodskou ligu ve florbalu, ze kterého později vzniklo jádro týmu mužů.

Do roku 2009 stále probíhal kroužek 2. stupně a od tohoto roku začali trénovat i přípravka a elévové.

V roce 2010, kdy město Kdyně koupilo do sportovní haly mantinely, se tým FbC APM Automotive Kdyně zaregistroval do České florbalové unie (Čfbu). První zápasy tak odehrály nejen týmy elévů a přípravky, ale i tým mužů. Hned v první sezoně se jim podařilo postoupit do 3. ligy.

V roce 2011 se tedy do krajských soutěží Karlovarsko-Plzeňského kraje přihlásily 3 týmy. Muži A hrající 3. ligu, muži B hrající KV-PL ligu a mladší žáci hrající divizi 1 mladších žáků.

Na začátku roku 2012 docházelo na trénink pravidelně 55 žáků a žákyň ve věkových kategoriích přípravky, elévů, mladších žáků a starších žáků. Kromě přípravky hráli všechny žákovské kategorie krajskou ligu. Muži pokračovali v KV-PL lize. Elevům i mladším žákům se podařilo vyhrát turnaj.

V soutěžním roce 2013/2014 jsme pokračovali ve stávajících věkových kategoriích a začala opět přípravka. Muži po pěkném podzimu to pokazili na jaře, starší žáci si získali spoustu zkušeností, kdy dokázali trápit i týmy z čela tabulky. Mladší žáci když se sešli, tak patřili k velmi obávaným soupeřům a elevové opět sbírali všechny kovy.

Pro rok 2014/2015 to bude trochu ústup od žákovský kategorií, budeme hrát pravidelně muže, nově dorost a stávající starší žáky a mladší žáci, elévové a přípravka se bude účastnit jako open tým. Vedoucím týmu mužů se stal dlouholetý tahoun Martin Bureš, s dorostem a staršími žáky bude jezdit Standa Götz a s mladšími žáky a elévy tradičně Jakub Iha.

Florbal i ve Kdyni brzy našel svoje příznivce a řady milovníku děrovaného míčku se stále rozrůstají velmi rychle. Vedení oddílu je tříčlenné ve složení Jiří Götz, Milan Hutta a předseda oddílu Stanislav Götz.

Na závěr bychom chtěli poděkovat za podporu Městu Kdyně,MZŠ Kdyně, firmám APM Automotive, Kdyne::net, KT plus, Strojírny Kohout, Reklamnímu studiu Miloše Buška, našemu florbalovému partnerovi Florbalobchod.cz a všem fanouškům za podporu.

za oddíl florbalu Mgr. Stanislav Götz